Hier vind je alle heerlijke recepten met appels. Van appeltaart tot stamppot en van likeur tot appelstroop.
De Notarisappel was een bekend Nederlands appelras, maar is sinds de zestiger jaren in de vergetelheid geraakt.
Deze eenpersoonsappeltaartjes bak je in hergebruikte jampotjes. Je hoeft niet te kneden of te mengen: de ingrediënten versmelten en bakken in de oven vanzelf tot een heerlijk deegje.
Deze appelcake is heel snel te maken als er onverwacht bezoek komt. De luchtig geklopte eiwitten maken het beslag extra licht. Volg Klaske in dit filmpje en bak zelf ook zo'n lekkere cake.
Citroencurd is een frisse lekkernij die gemaakt wordt van citroen, boter, suiker en eieren; door appel toe te voegen wordt het eigenlijk nog lekkerder. Perfect om te verwerken in allerlei taarten, zoals ouderwetse appeltaart, maar ook heerlijk op een stukje toast of door de yoghurt.
Een verrassende cake met de smaken van de herfst; combineer zoete pastinaak met frisse appel en havermout in dit bijzondere baksel! Hier vind je het recept.
De klassieke Hollandse appeltaart is natuurlijk erg lekker, maar het is ook wel eens leuk om een andere appeltaart te bakken. Dit appeltaartje is simpel en elegant; de moeite waard! Hier vind je het recept.
Chutney is een veelzijdige smaakmaker die veel gerechten nét even dat extraatje kan geven. Hier vind je het recept voor appelchutney met dadels, een basischutney, helemaal lekker als je appels van eigen erf gebruikt.
Zin in een lekker likeurtje, maar toch even een andere smaak proberen? Maak dan deze appellikeur, je kunt hier ook zelfgedroogde appeltjes voor gebruiken. Heb je die niet, dan kun je ze vervangen door gedroogde appels uit de winkel.
Zoek voor deze taart appelrassen op die je nog niet kende, zoals Groninger Kroon, Lunterse Pippeling, Brabantsche Bellefleur, Sterappel en Rode Dijkmanszoet.
Nostalgie ten top! De appeltjes worden gevuld met rozijnen, basterdsuiker en speculaaskruiden, en overgoten met een zelfgemaakte vanillevla.
Dit recept voor ouderwetse appeltaart is dé klassieker die altijd in de smaak valt. Natuurlijk lekker geserveerd met slagroom. Smullen maar!
Kweepeer laat zich goed combineren met andere smaken. Favoriete combinaties zijn die met steranijs, kaneel, piment, vanille en kruidnagel.
Appels, varkensvlees en venkel zijn een beproefde combinatie. Dit gerecht met worstjes, venkel, aardappels en appels suddert in de oven in een laagje appelcider, terwijl het aan de bovenkant een mooi korstje krijgt.
Een bijzonder nagerecht met appel. Hoe je het maakt lees je hier!
Bezig met een lekkere appeltaart? Gooi de appelschillen niet weg. Daar is overheerlijke thee van te trekken. Bij het ontbijt, tussen de middag of na het avondeten: thee kan altijd. Met appels van je eigen erf kun je heerlijke thee maken.
Wat deze appeltaart extra lekker maakt is de toevoeging van de zelfgemaakte appel-citroencurd, die net dat beetje extra zoete frisheid geeft. Heerlijk met een schep zelfgeklopte slagroom!
Deze chutney is echt fantastisch om te maken als u een overschot aan appels hebt. Maak lekker veel, want het blijft heel lang goed. Ook leuk om weg te geven als zelfgemaakt cadeautje van fruit uit eigen tuin.
Een fris nagerecht met appel en prosecco.
De appels worden kort gebakken waardoor ze iets karamelliseren. Maak de salade af met een dressing van goede balsamicoazijn en honing. Wat gehakte walnoten maken het helemaal af.
De appeltaart met karamel en een dakje van stroopwafels is een toprecent, volgens Giny Meilink van Van Taart tot Toet. Dit komt vooral door de stukjes karamelfudge die er in zitten, dat is het geheime ingrediënt!
Evi Rothenburg bakt in een van de zuidelijkste puntjes van Nederland de allerlekkerste ambachtelijke vlaaien met appels, pruimen, aardbeien of ander vers seizoensfruit. Hoe je zelf deze appelvlaai maakt lees je hier!
Heerlijke hete bliksem van appels én peren. Ook lekker met krokant gebakken speklapjes.
Het is altijd leuk om iets verrassends te bakken. Maak bijvoorbeeld eens deze lieflijke appelroosjestaart en tover een glimlach op het gezicht van iedereen die de taart proeft.
Appelmoes is lekker bij alles en lekker lang te bewaren als je ze wekt. Maak hem precies naar eigen smaak. Dus verzamel je appels en maak een heerlijke zelfgemaakte moes.
Je zelf geplukte appels gebruiken voor een appelstroop? Maak je eigen appelstroop met volgend recept.
Verander een doodgewoon, simpel appeltje in een bijzonder smakelijke traktatie, die er ook nog eens mooi uitziet. Echt iets voor zoetekauwen!
Heerlijk als herfstig toetje, deze appels uit de oven. Het recept is makkelijk te verdubbelen; gebruik zo veel appels als er in uw ovenschaal passen.
Hete bliksem is een stamppot van appels en aardappels. Voeg je aan het recept ook nog fijne mosterd en ham toe, dan heet het gerecht ‘donder en hete bliksem’.
Zelf appelmoes maken zou tot het repertoire van elke plattelander moeten behoren. Als je zelf een boomgaard hebt, zitten er vast bomen tussen met moesappels. Gebruik dit basisrecept en de bijbehorende tips om jouw eigen lievelingsappelmoes te koken.
Rond deze tijd van het jaar kan je appeloogst er wat rimpelig uit gaan zien. De smaak is nog prima, maar voor een handappel zien ze er niet zo aantrekkelijk meer uit. De oplossing? In een taart, een koek of de appelmoes ermee!
Cider is een mousserende, zwak alcoholische wijn van appel. De perenvariant wordt perry genoemd en kan op dezelfde manier worden bereid.
De appel-kruimelkoek is typisch zo'n koek die bij iedereen in de smaak valt. Heerlijk bij de koffie of de thee en extra lekker met een toef slagroom of een bol boerenvanille-ijs.
Gronsvelder Klumpke is een appelras uit Limburg. Deze appel is heerlijk in dit compôterecept.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en aanbiedingen en ontvang gratis de digitale download met 18 heerlijke Landleven voorjaarsrecepten. Met de aanvraag ga je akkoord met de privacyvoorwaarden. Je kunt je altijd eenvoudig afmelden.
Het is gelukt, je bent ingeschreven op de nieuwsbrief van Landleven. Je ontvangt vanaf nu regelmatig onze nieuwsbrief. Je kunt de recepten ook hier downloaden.