Heerlijk recept met schol: cordon bleu
Scholfilet hoeft niet alleen gebakken op tafel te komen. Met ham, kaas en een krokant jasje maak je van schol een heerlijke cordon bleu.
Ingrediënten
- 1 ei
- 1 el melk
- paneermeel
- 4 scholfilets
- kipkruiden
- 4 plakjes ham
- 4 plakjes kaas
- boter, om te bakken
Zo maak je de cordon bleu met schol

- Klop het ei los met de melk in een diep bord.
- Strooi in een tweede bord een laag paneermeel.
- Spoel de scholfilets goed af en dep ze droog.
- Strooi kipkruiden (hoeveelheid naar smaak) over de scholfilets en leg op elke filet een plakje ham en een plakje kaas.
- Vouw de filets dubbel en zet ze vast met een of twee cocktailprikkers.
- Haal de gevulde filets door het eimengsel en daarna door het paneermeel.
- Druk het paneermeel even goed aan.
- Bak de cordonbleus op een matig vuur aan beide zijdes bruin, in ruim boter. Het beste kun je ze voorzichtig keren met een spatel.
- Bak ze ongeveer vier minuten aan beide zijdes.
Meer recepten met schol
Dieneke Ras uit Urk vond het moeilijk om te zien dat de verse schol, gevangen door haar man Tiemen, als veevoer werd verkocht. Ze deelt met Landleven een aantal van de recepten uit haar kookboek. Dat staat vol inspirerende recepten om te laten zien dat schol vaker op tafel mag komen. Deze staan in Landleven augustus. Bestel deze editie of lees digitaal via MijnMagazines.nl.
Fotografie Otto Kalkhoven
- Lekker bij de vis: 10 zomerse salades
Klaske werkt al vele jaren met plezier voor het tijdschrift Landleven. Als culinair redacteur schrijft ze verhalen en ontwikkelt ze recepten. Ze kookt, proeft, kookt nog eens en schrijft de recepten daarna zo smakelijk (en nauwkeurig!) mogelijk op. De ingrediënten komen altijd uit het seizoen, het liefst uit haar eigen moestuin. Inmaken, jam en sap koken en wecken zijn haar passie. Ze is tevens moeder van drie kinderen.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."