Op vrijdag 16 februari 2018 roerden fanatieke hobby- en profkoks van alle leeftijden in hun pannen in de keukens van het Groningse Alfa Collega Kluiverboom. Ze deden mee aan het 24e WK Snert- en Stamppotkoken. Deelnemer Marco Heijnen uit Alkmaar maakt de snert van vroeger, naar een recept van zijn moeder. "Eenvoud is zo lekker, het maakt de smaak." Maak en probeer het recept van Marco zelf!
Voor de bouillon:
Voor de verdere bereiding:
Verdere bereiding:
“Op de verpakking van groene erwten staat doorgaans vier of acht uur weken, maar ik adviseer minimaal twaalf uur weken.”
Deelnemer en souschef Michel Rekens (41) uit Alkmaar is de huidige wereldkampioen snertkoken. Zijn recept is fonkelnieuw: Turkse snert met kalfstong. "Ik maak graag iets wat nog niet bestaat."
Deelnemer Gerda Uiterwaal (51) uit Groningen maakt de snert van vroeger, maar wel met biologische producten. "Ik gebruik hele (ongesneden) producten met veel smaak en maak er een basic snert van."
In Landleven Wandelroutes vind je meer dan 50 prachtige wandelroutes in alle provincies van Nederland, samengesteld in samenwerking met Wandelzoekpagina. Naast de beschrijving van de wandelroutes staan QR codes waarmee je een jaar lang gratis toegang krijgt tot de betreffende, meest actuele routebeschrijving. Prijs: €8,95.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en aanbiedingen en ontvang gratis het Landleven receptenboekje Buiten Eten. Met de aanvraag ga je akkoord met de privacyvoorwaarden. Je kunt je altijd eenvoudig afmelden.
Het is gelukt, je bent ingeschreven op de nieuwsbrief van Landleven. Je ontvangt vanaf nu regelmatig onze nieuwsbrief. Je kunt de recepten ook hier downloaden.