Met deze route verken je de omgeving van het enige overgebleven middeleeuwse kasteel in Overijssel: kasteel Rechteren. Kasteel Rechteren is gevestigd op het gelijknamige landgoed aan de zuidkant van de Vecht. Het kasteel is niet meer toegankelijk, maar nog wel van buitenaf te bewonderen. Het 14e-eeuwse bouwwerk draagt een roerige geschiedenis met zich mee. Het kasteel werd in het jaar 1584 ingenomen door Spaanse troepen. Een eeuw later werd het kasteel opnieuw veroverd, maar dit keer door de Fransen.
Het kasteel is in die periode en de periode erna flink beschadigd, maar de belangrijke delen van het bouwwerk bleven in goede staat. In de 18e eeuw werd het slot door de bewoners uitgebreid, er werd een barokpaleisje opgetrokken tussen de woonvleugel en de toren.
Deze fietsroute is gemaakt door Fietsen123. Klik hier voor een printversie van deze route.
In onze nieuwe fietsroutegids staan de mooiste fietsroutes van Nederland, overzichtelijk ingedeeld per provincie. Bij alle routes vind je een omschrijving van bezienswaardigheden, een knooppuntenoverzicht en een uitneembaar knooppuntenroutekaartje. Per route is er een QR-code waarmee je de meest actuele informatie over de route kunt opzoeken.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en aanbiedingen en ontvang gratis de digitale download met 18 heerlijke Landleven voorjaarsrecepten. Met de aanvraag ga je akkoord met de privacyvoorwaarden. Je kunt je altijd eenvoudig afmelden.
Het is gelukt, je bent ingeschreven op de nieuwsbrief van Landleven. Je ontvangt vanaf nu regelmatig onze nieuwsbrief. Je kunt de recepten ook hier downloaden.