Sinterklaas is altijd een gezellige tijd, waarbij er lekker gesmikkeld wordt van die heerlijke pepernoten, speculaaspoppen, etc. Landleven zet de lekkerste sinterklaasrecepten voor je op een rij.
Speculaasfiguren werden vroeger tijdens het Sinterklaasfeest aan familie of vrienden geschonken. Met de uitgebeelde figuur kreeg de ontvanger een spiegel voorgehouden. Het gaf aan hoe de gever over je dacht.
Maak je eigen speculaaspop, met dit recept maak je vijf grote en tien kleine speculaaspoppen. Ze zijn makkelijk te bereiden en super leuk om uit te delen. Pas op dat je ze niet laat breken.
Zelfgemengde speculaaskruiden zijn lekker en op veel meer manieren te gebruiken dan alleen in speculaasjes. Door de appeltaart, een snufje over de cappuccino of een theelepel door de chili con carne.
Deze lepeltjes zijn heerlijk om te serveren met een kop dampend hete chocolademelk met een laag slagroom. Gebruik de lepeltjes om de slagroom op te lepelen of door de chocolademelk te roeren.
Taaitaai maken is niet iets wat de thuisbakker vaak doet. Toch is het leuk en het smaakt heerlijk vers en de randjes zijn lekker knapperig.
Deze crème brûlée met speculaas is heerlijk als nagerecht tijdens de feestdagen. Het kost niet zoveel tijd en is iets anders dan anders.
Lekker voor bij de koffie, terwijl de hele familie zit te wachten tot een "vreemdling" wellicht op bezoek komt.
Rijssense speculaashartjes zijn brokken speculaas in een mooie vorm, naar traditioneel recept uit Overijssel.
Zoete herinneringen oproepen aan vroeger, dat is wat borstplaat doet. Het maken vergt enige aandacht, maar het is de moeite meer dan waard!
Marsepein is heel makkelijk om te maken met een verrassend lekker effect. Zelfgemaakte marsepein is ook nog veel lekkerder dan die uit de winkel.
Het heerlijk avondje komt eraan. Daarbij zijn lekkernijen onmisbaar. Deze arretjescake zal de sint wel behagen, vooral met al dat strooigoed erop.
Voor het heerlijk avondje moet ook wel iets heerlijks op tafel staan. Maak het standaard snoepgoed tot een heuse traktatie door er een heerlijke slof van te maken.
Een heerlijke traktatie voor de Sint. Een kruidige wafel vol smaak. Laat het heerlijk avondje maar komen.
Gevulde speculaas ie een heerlijke lekkernij voor sinterklaasavond, helemaal als hij zelfgebakken is! In dit artikel vind je het recept.
Keukenschort gemaakt van de Landleven theedoek met jacquard geweven Landleven motieven. 100% Katoen en wasbaar op 60 graden. Bestel voor slechts € 29,95.
Klaske werkt al vele jaren met plezier voor het tijdschrift Landleven. Als culinair redacteur schrijft ze verhalen en ontwikkelt ze recepten. Ze kookt, proeft, kookt nog eens en schrijft de recepten daarna zo smakelijk (en nauwkeurig!) mogelijk op. De ingrediënten komen altijd uit het seizoen, het liefst uit haar eigen moestuin. Inmaken, jam en sap koken en wecken zijn haar passie. Ze is tevens moeder van drie kinderen.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en aanbiedingen en ontvang gratis het Landleven receptenboekje Buiten Eten. Met de aanvraag ga je akkoord met de privacyvoorwaarden. Je kunt je altijd eenvoudig afmelden.
Het is gelukt, je bent ingeschreven op de nieuwsbrief van Landleven. Je ontvangt vanaf nu regelmatig onze nieuwsbrief. Je kunt de recepten ook hier downloaden.